Chuť Stredomoria

ostáva 8 miest

Cena s DPH:
79,00 
89,00 

NOVINKA! Odhaľte tajomstvá mediteránskej kuchyne!

  • Dátum kurzu: 26.07.2024 (piatok) o 17:00
  • Trvanie kurzu: 3-3,5 hodiny
  • Miesto kurzu: Business Centrum BCT-2 Moldavská cesta 8B, 040 01 Košice

Čo sa naučíš?

Stredomorská strava, známa aj ako mediteránska strava, je populárnou voľbou pre mnoho ľudí po celom svete. Táto strava sa zameriava na čerstvé a sezónne suroviny, z ktorých sa pripravujú chutné a zdravé jedlá.

Mnoho základných ingrediencií, ktoré sa používajú v stredomorskej kuchyni, ako napríklad olivy, cesnak, paradajky a bylinky, bolo pestovaných a konzumovaných už v staroveku.

V priebehu stredoveku sa stredomorská kuchyňa stala ešte viac rôznorodou, keď sa k nej pridali nové ingrediencie a jedlá zo strednej Ázie a Blízkeho východu. V 16. storočí bola stredomorská kuchyňa ovplyvnená príchodom nových surovín z Nového sveta, ako sú paradajky, zemiaky a papriky.

V modernej dobe sa stredomorská kuchyňa stala populárnou po celom svete ako symbol zdravého stravovania a zdravého životného štýlu. Mnoho štúdií ukázalo, že stredomorská strava je spojená so zníženým rizikom srdcových ochorení, rakoviny a iných chorôb.

Celkovo je mediteránska strava považovaná za zdravú a výživnú voľbu, ktorá zahrnuje mnoho sezónnych a čerstvých surovín a podporuje zdravý životný štýl.

Čo budeme variť

-Španielske tigrie krevety s chorizzom, cesnakom a paprikami

-Grécke souvlaki so šľahanou Fetou, citrónovou kôrprovými uhorkami a domácou plackou
Chutné a voňavé kúsky kuracieho mäsa

-Pasta Carbonara

-Grécky citrusový koláč Revani

Kupujete kurz pre inú osobu?

Ak kurz kupujete pre inú osobu, uveďte v popise objednávky meno a priezvisko.

Foto z kurzu


Kurzom ťa prevedie Róbert Nagy

Prvý krát som vycestoval do talianska ako 17-ročný na stáž do Caprina Bergamasca. Následne ako 19-ročný deň po maturite odcestoval na 7 rokov do San Rema. Neskôr cestoval po Európe až do Londýna kde strávil 8 rokov v jednej z najprestížnejších talianskych reštaurácii Cecconi’s, rok a pól v Prahe v mišelinskom Field. A teraz v Košiciach kde plánujeme otvorenie novej top talianskej reštaurácie.

FAQ
Čo je zahrnuté v cene kurzu varenia?

V cene kurzu školy varenia je samotný kurz, suroviny, ktoré na kurze použijeme, a nealkoholické nápoje. Alkoholické nápoje si viete zakúpiť priamo na prevádzke.

Koľko účastníkov je na kurze?

Na otvorenie kurzu je potrebných min. 6 účastníkov. Maximálna kapacita kurzu je 12 osôb. Účastníci sú rozdelení do dvojíc, v ktorých budú variť.

Môžem kurz stornovať?

Kurz školy varenia viete stornovať najneskôr 3 dni pred kurzom. Pri zrušení 2 pracovné dni pred kurzom si účtujeme poplatok 50% z ceny daného kurzu. V prípade storna (menej ako 2 pracovné dni vopred) si účtujeme 100% z ceny kurzu.

Ak sa kurzu nemôžete zúčastniť, kontaktujte nás na: info@platzgroup.sk

Je možné kurz aj darovať?

Áno, darčekové poukazy si viete zakúpiť formou emailu: info@platzgroup.sk

Môžem prísť na kurz sám?

Na kurze varenia si určite nájdete parťáka s ktorým viete zdieľať varnú jednotku a preto kľudne môžete prísť aj sám.

Povedali o našich kurzoch

Kurz bol pre mňa veľmi inšpiratívny – naučil som sa variť jedlá z celého sveta a teraz mám väčšiu radosť z varenia. Odporúčam ho každému, kto chce zdokonaliť svoje kuchárske zručnosti.

Michaela, 27 rokov

Moje varenie sa zlepšilo o 110% po absolvovaní kuchárskeho kurzu. Ešte raz ďakujem veľmi pekne za príjemnú atmosfréru!

Marek, 23 rokov

Kurz mi dal základy, ktoré som potreboval na to, aby som sa stal lepším kuchárom. Teraz som schopný variť rôzne jedlá z celého sveta a to mi umožnilo získavať nových priateľov a spoznávať nové kultúry.

Tomáš, 32 rokov

Kurz bol veľmi dobre zorganizovaný a učitelia boli veľmi ochotní pomáhať. Naučil som sa, ako pripravovať rôzne druhy jedál a teraz mám väčšiu sebadôveru pri varení.

Peter, 35 rokov

Podobné kurzy

Catering & Eventy

Catering na svadbu či oslavu, degustácie, bufetové stoly, americká klasika či street food. Sme pripravení pripraviť ti catering každého druhu a zorganizovať tvoje eventy aj v priestoroch Platzu.

Hybaj na Platz!

Business Centrum BCT-2 Moldavská cesta 8B
040 01 Košice

Čakáme ťa

Po – Pi: 7:30 – 15:00

Výdaj jedál je do 14:00, na kávu a koláčik môžete prísť do 15:00. Zaparkuj pri nás na 1 hod. zadarmo, to stíhaš.